Už to majú za sebou… (absolventi 2007)

Autor: Admin <vecera(at)brezova.sk>, Téma: 2007_06(jún), Zdroj: ZUŠ Brezová pod Bradlom, Vydané dňa: 23. 07. 2007

Pre zväčšnie obrázku do nového okna kliknite sem!7. 6. 2007 sa v  podvečer predstavilo verejnosti v spoločenskej sále školy 16 absolventov výtvarného, tanečného a hudobného odboru ZUŠ Brezová.V tomto roku to boli iba traja výtvarníci, z toho dvaja z I.stupňa štúdia. Martin Gálik z triedy keramiky p. uč. M. Kováča a Tomáš Ilenčík z triedy J. Kazičkovej. Ich vystavené práce doplnili aj kolekcie žiakov, ktorí končia štúdium v našej škole, pretože odchádzajú študovať na stredné školy do Bratislavy. Jedným z nich je aj Tomáš Krč, ktorý sa od nového školského roku stane žiakom Strednej školy úžitkového výtvarníctva v odbore grafika.Vlasta Matušovičová absolvovala ako žiačka II. stupňa všeobecného štúdia  triedu J. Kazičkovej a predstavila sa kolekciou prác z batikovaného, pleteného, háčkovaného a maľovaného textilu doplneného instalačne svojimi prácami z keramiky. Žiakov II. stupňa reprezentovala sériou monotypov maturantka Lýdia Holičová. Pre zväčšnie obrázku do nového okna kliknite sem!Šesť hudobníkov končiacich I. stupeň štúdia HO sa postupne predstavilo náročným hudobným programom v hre na klavíri, zobcovej flaute, kontrabase a trúbke. Klavíristky Ivana Gáliková a Marcela Gáliková predviedli svoj repertoár suverénne a spamäti. Marcelka si zahrala i štvorručnú hru s ich p. uč. Dušanou Adamcovou. Obe prekvapili obecenstvo svojou bravúrnosťou a istotou. Ako znie zvládnutá hra na zobcovej flaute predviedla Veronika Václavková z triedy p. uč. J. Hasu. Ten mal i ďalšieho absolventa, a to na hre na trúbku, Eduarda Strapatého. Aj absolventi zo strunného oddelenia z triedy p. uč. Mgr. J. Michalca boli dvaja. Martin Valko, už bývalý absolvent hry na akordeóne, tentokrát obecenstvo uchvátil hrou na gitare a niektorých poslucháčov prekvapil výkon kontrabasistu Petra Kolárika.
Pre zväčšnie obrázku do nového okna kliknite sem!Prekvapili i absolventky tanečného odboru. Zvykli sme si vídať ich v brezovskom kroji s cimbalovou hudbou školy. Teraz však vybehli v kostýmoch cigánskych krásavíc a odtancovali temperamentný tanec plný radosti z pohybu, aby nám všetkým dokázali, že vedia tancovať aj odlišný folklórny prejav. Záver patril zoskupeniu učiteľov školy spolu s absolventmi a hráči piesne Nothing else matters od Metallici si zaslúžene odklaňali neutíchajúci potlesk publika. Konferencierky programu, Mária Káčerová a Michalka Dutková, uviedli každého absolventa charakteristikou jeho osobnostných a pracovných úspechov. Veľmi vydarený, dôstojný a príjemný podvečer (celkovú koncepciu pripravila p. uč. Adamcová) umocnili i darčeky pre všetkých absolventov.Okrem hodnotnej knihy, plyšovej hračky od sponzorky p. M. Matušovičovej ako spomienky na to, že boli našimi maznáčikmi, si odniesli i vankúšik, na ktorý nám tradične firma FISO dodala všetok materiál a deti sa naň vopred veľmi tešili.Banka Dexia poskytla formou gratulačnej listiny možnosť otvoriť si účet AXION so základným vkladom od banky a venovala deťom i šiltovku s jej logom. Deti sa spoločne s vyučujúcimi posledný raz odfotografovali a spokojné sa rozišli pripravovať na teoretické testy a praktické skúšky z jednotlivých odborov, ktoré ich čakali 11. 6. 2007.
Dnes už viem, že všetci v týchto skúškach dobre uspeli a želám im v mene celého kolektívu zamestnancov školy, hlavne ich pedagógov, aby boli aj naďalej verní tomu druhu umenia, ktoré si vybrali, aby z neho mali vždy radosť a tešili svojím umením nielen seba, ale i priateľov a blízkych.
Niektorí z nich budú mať šancu nám to ďalej dokazovať, lebo naďalej ostávajú žiakmi školy a my sa tešíme na ich ďalšie prezentácie na verejnosti.
 
Jana Kazičková