Futbal

Autor: Viera Mikulčíková <vieramikulcikova(at)gmail.com>, Téma: 2008_04(apríl), Vydané dňa: 17. 05. 2008

Dospelí A – 5. liga
FK ŠVS Bradlan Brezová pod Bradlom – FK Slovan Oslany 7 : 0 (4 : 0), góly: Ján Petráš, Milan Pavlovič a Miroslav Pavlík po 2, Pavol Nosko.

Bradlan: Fišan (Chodúr) – Miča (Šido), Marík, Pavlovič, Gunda – Duška (Orth), Petráš, Šarudi, P. Nosko – Pavlík, Beňa. Rozhodovali: Kollárik – Vajzer, Harvan, del. Panák.Obraz stretnutia bol po celých 90 minút rovnaký. Hostia sa od začiatku zápasu stiahli na svoju polovicu a bránili s deviatimi až desiatimi hráčmi. Domáci sa po úvodnom zastreľovaní ujali vedenia v 9. min. delovkou Milana Pavloviča z trestného kopu z 20 metrov po faule na Beňu. V 21. min. zvýšil na 2 : 0 Miroslav Pavlík po prekľučkovaní sa do šestnástky a nezištnej prihrávke Dušku. Príležitosti na strelenie gólu boli viaceré (Beňa, Petráš, Pavlovič,Šarudi...), dokonca aj hostia pohrozili šancou Kurica, ale Fišan bol pozorný. Ale až v 38. min. zvýšil kapitán Ján Petráš po presnom centri Gundu na 3:0 a ten istý hráč bol úspešný po prihrávke Beňu aj v 43. min. na 4 : 0. Druhý polčas priniesol ďalšie góly v sieti hostí, pretože okrem ako tak vysunutého útočníka Bartu (išiel sám na Fišana v 59. min., ale sa šance zľakol) nejavili záujem o hru na domácej polovici. A tak ich trestali postupne Pavol Nosko dorážkou zblízka v 59. min. na 5 : 0, v 87. min. po centri Petráša Pavlovič na 6 : 0 a už v  nastavenom čase Pavlík na konečných 7 : 0.
Trenčianske Jastrabie - FK ŠVS Bradlan 0 : 3 (0 : 3), góly: Milan Pavlovič 2 (1 z 11 m), Miroslav Pavlík.
Domáci okrem dvoch príležitostí prakticky našu bránu neohrozili. Naopak, domáci brankár naše viaceré šance vychytal. Ujali sme sa vedenia už v 3. minúte Pavlíkom. V 11. min. Pavlovič zvýšil hlavou po rohovom kope na rozdiel dvoch gólov a ten istý hráč upravil v 14. min. na 0 : 3 z jedenástky, keď bol sám faulovaný.
FK ŠVS Bradlan Brezová pod Bradlom – FK Slovan Zemianske Kostoľany 8 : 0 (2 : 0) góly: Milan Pavlovič 2, Jozef Beňa 2, Peter Gunda, Miroslav Pavlík, Stanislav Šarudi, vlastný.
Bradlan: Fišan ( 64. Chodúr) – Miča , Marík, Nižník – Šarudi, Pavlovič ( 65. Duška), Petráš, Pavlík, Gunda – Potúček (65. Orth), Beňa. Tréner Jaroslav Potúček. Rozhodovali: Porubčan – Šamko, Hanek. Delegát Schmidt (Trnava).
Od začiatku to bola znova jasná záležitosť našich hráčov. Úvodné príležitosti Beňu, Pavloviča, Gundu a Šarudiho sa ešte neujali, ale strela Pavloviča po individuálnom uvoľnení sa pred 16–kou už áno – 1 : 0. Potom strely Gundu, Šarudiho i Petráša vyrazil brankár hostí Marek Zvalo. Ale v 22. min. ho pekne preloboval Pavlovič – 2 : 0. Hostia prvý raz ohrozili Fišana v 24. min. z priameho kopu. Ďalšie šance Pavloviča, Gundu, Petráša, Pavlíka, Šarudiho ani Beňu gólom neskončili. V druhej časti to bolo už len o výške skóre. V 48. min. pridal 3 gól Gunda strelou k pravej žrdi, v 55. min. unikol M. Potúček a jeho center usmernil Andrej Zvalo do vlastnej brány – 4 : 0. V 63. min. Beňa vedľa brankára zvýšil na 5 : 0. V 71. min. akciu Beňu zakončil zblízka Pavlík – 6 : 0. V 81.a v 83. min. využili perfektné prihrávky Petráša najskôr Šarudi na 7 : 0 a následne Beňa na konečných 8 : 0.

Dospelí B – II. Trieda juh
FK ŠVS Bradlan B / Košariská / - Očkov 1 : 0 (0 : 0), Ľuboš Barbírik.

Zápas bol vyrovnaný, príležitostí na gól bolo málo. Košariská nevyužili v 1. polčase pokutový kop MÍkvym. Až tesne pred koncom po centri Menkynu zabezpečil domácim 3 body hlavou Barbírik.
Bošáca - FK ŠVS Bradlan B / Košariská / 1 : 2 (0 : 1), góly: vlastný, Vladimír Bôžik.
V prvom polčase bola hra vyrovnaná, už v 3. min. Košariská viedli po vlastnom góle domácich. V 2. polčase museli naši hráči odolávať tlaku domácich najmä posledných 20 minút, ale body zostávajú nám.

Starší dorast – 3. liga
FK ŠVS Bradlan Brezová pod Bradlom – Bánovce 5 : 0 (2 : 0), góly: Daniel Nídel 2, Marek Kubisa (11 m), Radovan Nosko, Tomáš Gašpárek.

V prvej časti hry mali naši hráči miernu prevahu, ktorú vyjadrili aj dvoma gólmi v 17. a 42. minúte. V 2. polčase hra prebiehala úplne v našej réžii, čo chlapci vyjadrili aj ďalšími gólmi.
AS Trenčín „B“ – FK ŠVS Bradlan 1 : 2 (1 : 1), góly: Radovan Nosko, vlastný
Už v 5. min. našich dostal do vedenia hlavou Nosko a prvých 20 minút sme mali viac z hry. Potom sa priebeh vyrovnal. Rozhodca vylúčil v 37. min. Gašpárka, ale aj s desiatimi hráčmi sme mali viac z hry. Potom išiel predčasne pod sprchy aj domáci hráč.
FK ŠVS Bradlan Brezová pod Bradlom – Nitra – Chrenová 1 : 1 (1 : 0), góly: Vladimir Cutlac – Roman Dobiáš.
Chrenová svojím výkonom nepripomínala posledný celok tabuľky a hlavne v prvom polčase mala miestami viac z hry. Naši najskôr nastrelili v 37. min. žrď a v 42.min. trafil pekne Cutlac – 1 : 0. Druhú časť začali domáci svižnejšie, ale trestuhodne zahadzovali šance, čo ich nakoniec stálo stratu 2 bodov, keď hostia v 85. min. zaslúžene vyrovnali.

Mladší dorast – 3. liga
FK ŠVS Bradlan Brezová pod Bradlom – Bánovce 1 : 0 (1 : 0) Andrej Lorenc.

Mladší dorastenci sa svojím výkonom prispôsobili nevýrazným hosťom a diváci veľa futbalovej krásy nevideli. Takže teší aspoň zisk troch bodov.
AS Trenčín „B“ – FK ŠVS Bradlan 6 : 1 (1 : 1)
Prvý polčas naši chlapci ešte ako–tak zvládli, ale v druhom sa dostali pod veľký tlak, z čoho rezultovali aj ďalšie góly.
FK ŠVS Bradlan Brezová pod Bradlom – Nitra – Chrenová 3 : 1 (2 : 0), góly: Ján Tománek 3 – Juraj Holbík.
Naši začali výborne, príkladne bojovali, hrali so srdcom a rýchlo sa ujali vedenia v 9. a 14. min. Tománkom. Po polčase v 49. min. zavŕšil Tománek hattrick. Hostia odpovedali v 51. min. jediným gólom, ale v celom zápase mali tiež niekoľko šancí, ktoré výbornými zákrokmi zmaril domáci brankár Peter Maliarik.


Starší žiaci – 3. liga stred
FK ŠVS Bradlan – Moravský Ján 0 : 3 (0 : 0)

V prvej časti hry sa našim hráčom darilo viac, mali prevahu a nastrelili aj brvno. V druhom polčase sa prejavila fyzická zdatnosť hostí.
FK ŠVS Bradlan – Šoporňa 6 : 1 (1 : 0), góly: Andrej Čáp 2, Milan Mihok, Matúš Krásny, Ján Melicher, Bzdúšek.
Naši podali dobrý výkon, mali viac šancí. Hostia síce vyrovnali, ale naša prevaha sa v 2. polčase prejavila.
Galanta – FK ŠVS Bradlan 5 : 0 (3 : 0)
Starší žiaci síce podľahli dosť vysoko, ale pozitívom je bojovný výkon.


Mladší žiaci – 3. liga stred
FK ŠVS Bradlan – Moravský Ján 1 : 1 (1 : 1) Tibor Hamerlík.

Prvý polčas bol vyrovnanejší, v druhom sme mali prevahu, ale bez gólového efektu. S výkonom kolektívu možno vysloviť tiež spokojnosť.
FK ŠVS Bradlan – Šoporňa 0 : 1 (0 : 0)
Bol to zápas o tom, kto dá gól. Dali ho, bohužiaľ, hostia, ale naši mohli 3 min. pred koncom vyrovnať, čo sa však nepodarilo.
Galanta – FK ŠVS Bradlan 4 : 1 (2 : 1) Peter Fiala.
Stretnutie bolo vyrovnané iba v prvom polčase.


Ľuboš Barbírik