Turnaj o Pohár priateľstva

Autor: Viera Mikulčíková <vieramikulcikova(at)gmail.com>, Téma: 2008_09(september), Vydané dňa: 17. 10. 2008

V sobotu 14. 9. 2008 sa v Močenku uskutočnil hádzanársky turnaj starších žiačok, ktorého sa zúčastnili aj dievčatá HK Bradlan Brezová s nasledovnými výsledkami: Brezová – Močenok 14 : 20 (7 : 7), Brezová – Senec 23 : 16 (9 : 12). V skupine sme obsadili tretiu priečku a hrali sme o piate až šieste miesto. Brezová – Nové Zámky 16 : 10.
Usporiadatelia nezvládli nasadenie družstiev do skupín. V skupine A, kde sme hrali aj my, boli družstvá výkonnostne minimálne o triedu lepšie ako v skupine B. Preto umiestnenie nášho družstva nie je reálnym


vyjadrením nášho výkonu ani úrovne hry. Dievčatá hrali s nasadením, predviedli veľmi pekné akcie. Najmä v prvom zápase s domácim Močenkom sme boli herne lepšie, ale efektivita nášho útoku pokrivkávala.
V poslednom zápase hrali dievčatá bez brankárky Barbory Bekešovej, ktorú zranila od tyčky odrazená lopta. Jej úlohu prevzala Natália Kolinská, ktorá ju skvelo zastúpila a neskôr aj iné hráčky. V tomto zápase si zahrali najmä dievčatá, ktoré predtým nedostali toľko šancí.
V konečnom dôsledku môžeme konštatovať, že turnaj splnil to, čo sme chceli. Hrali sme s kvalitnými súpermi vyrovnané zápasy, vyskúšali sme viaceré herné systémy a zahrali si všetky hráčky, ktoré sme mali k dispozícii.
Konečné poradie: 1. Močenok, 2. Sereď, 3. Senec, 4. Bánovce n/ Bebr., 5. Brezová pod Br., 6. Nové Zámky. Naša zostava a góly: Ušiaková 6, Dubničková 10, Reptová S. 1, Reptová A. 1, Kováčiková L. 5, Kutlaková 1, Jastrábová, Prousková 5, Parčiová 1, Bekešová, Kolinská 8, Pavlíková 6. Za najužitočnejšiu hráčku družstva bola vyhlásená Natália Kolinská.
Realizačný tím: E. Reptová – trénerka, M. Bella – asistent trénera, B. Holkovičová – vedúca družstva, Z. Jastrábová – zdravotná služba, V. Jastráb – kameraman.

Eliška Reptová