Brezovské atletické hry

Autor: Matúš Valihora <matus_valihora(at)seznam.cz>, Téma: 2009_05(máj), Vydané dňa: 20. 06. 2009

pre zväčšenie kliknite na obrázokV stredu 13. mája 2009 mali žiaci II. stupňa našej základnej školy riaditeľské voľno – nevyučovalo sa, pretože priestory a najmä športoviská školy obsadili športovci z blízkych i vzdialenejších škôl. Základná škola Brezová pod Bradlom spolu s mestom Brezová pod Bradlom boli organizátormi 9. ročníka Brezovských ľahkoatletických hier. Zúčastnili sa ich žiaci 11 škôl: Osemročné športové gymnázium Trenčín, Gymnázium Myjava, ZŠ s MŠ Cerová, ZŠ Sološnica, ZŠ Malacky, ZŠ Vajanského Skalica, ZŠ Školská Holíč, ZŠ Odborárska Nové Mesto nad Váhom,

Atletický klub Bojničky, domáca ZŠ Brezová i zahraničný účastník – ZŠ z partnerského mesta Pohořelice.
Ako názov napovedá, žiaci súťažili v ľahkoatletických disciplínach: beh na 60 m, beh na 600, 800 a 1000m, skok do diaľky, skok do výšky, vrh guľou a štafetový beh. V každej disciplíne sa pretekalo v 4 kategóriách: mladší žiaci a žiačky (žiaci 5. a 6.ročníka) a starší žiaci a žiačky (žiaci 7. až 9. ročníka). Ocenení boli najlepší traja v každej disciplíne a každej kategórii, takže celkovo sme rozdali 72 medailí. Menšie víťazné poháre získalo najlepšie družstvo v každej kategórii. Naše družstvá mladších žiakov a žiačok sa umiestnili na druhých miestach, no družstvá starších žiakov a žiačok vyhrali, a tak víťazný putovný pohár pre najúspešnejšiu školu zostal zasa v našom meste.
Tento rok nám prialo i počasie, takže sme mohli vidieť veľmi pekné výkony, za ne patrí vďaka všetkým zúčastneným, ich trénerom, ďalej organizátorom i všetkým učiteľom a žiakom podieľajúcim sa na organizácii pretekov.

Mgr. Ivica Gavlasová, zástupkyňa ZŠ pre II. st.