Poďakovanie

Autor: Matúš Valihora <matus_valihora(at)seznam.cz>, Téma: 2009_08(august), Vydané dňa: 18. 09. 2009

pre zväčšenie kliknite na obrázokČlenky Klubu pletenej čipky Brezová pod Bradlom, ktoré sa pravidelne stretávajú v KD, ďakujú pani Oľge Allinovej za doterajšie vedenie paličkárok. Svoju prácu vedúcej paličkárok ukončila odovzdaním „Čipkárskej cesty“ v Pribyline 9. 8. 2009.
Brezovania a záujemci o túto krásu si ju mohli pozrieť v DK v dňoch 6. - 7. augusta tohto roku. Bola to krása lahodiaca oku i duši. V Pribyline sa zišli všetky paličkárske kluby, ktoré sa doteraz podieľali na tejto práci, ale i tie,


 ktoré budú v tejto unikátnej práci pokračovať. Z Brezovej sa v Pribyline zúčastnili pani Allinová, Marková, Morávková, Ďurišová, Kubicová, JUDr. Nosková a manželia Otrubčákovci.
Sprevádzala nás pani primátorka JUDr. Anna Danková, ktorej touto cestou ešte raz ďakujeme za pomoc a záujem o prácu paličkárok. Predpoklad ukončenia „Čipkárskej cesty“ je v roku 2010 – 2011. Potom bude práca stoviek zručných žien z celého Slovenska umiestnená v múzeu v Liptovskom Hrádku.
Dňom 9. 8. 2009 prebrala vedenie paličkárok z Brezovej pod Bradlom pani Ivana Marková. Vekom síce najmladšia, ale zručnosťou v ovládaní krajanskej vláčky hádam najzručnejšia z celého klubu. Tento rok získala na Gazdovskom dvore v Turej Lúke ocenenie Jarmočník roku 2009. Gratulujeme. Vo funkcii vedenia paličkárok na Brezovej jej prajeme hlavne zdravie, ktoré tak veľmi potrebuje, a veľa úspechov a tvorivých síl.

AK