Úžasná atletická jeseň

Autor: Matúš Valihora <matus_valihora(at)seznam.cz>, Téma: 2009_09(september), Vydané dňa: 20. 10. 2009

pre zväčšenie kliknite na obrázokZačiatok nového školského roka znamenal pre brezovskú atletiku výborné výsledky a výkony. Najlepší sa zúčastnili majstrovstiev Slovenska jednotlivcov v Nových Zámkoch. Na národnom šampionáte sme získali 4 medailové umiestnenia. Najväčší úspech zaznamenal Milan Mihok, ktorý súťažil v skoku do výšky výkonom 173 cm. Strieborné medaily získali aj Igor Horniaček v hode oštepom výkonom 42,06 m a Andrej Dolinský v chôdzi na 3000 m výkonom 17:45,87 min. Druhé miesto sa podarilo vybojovať aj kvartetu šprintérov v štafete 4 x 60 v zložení Lukáš

 Jastráb, Marek Michálek, Igor Horniaček a Milan Mihok časom 29,04. Okrem medailových umiestnení sme získali aj štvrté miesto v štafetovom behu na 4 x 300 m a 7. miesto Lukáša Jastrába v behu na 300 m. Traja naši pretekári dostali od reprezentačného trénera nominačný list na medzinárodné stretnutie žiakov Slovensko – Česko v Dubnici. Chlapci sa v silnej konkurencii určite nestratili, aj keď nezískali pódiové umiestnenie, ale skúsenosti a zážitky, ktoré prežili, sú im na nezaplatenie. Jesenná sezóna sa pre nás skončila účasťou na slovenskom šampionáte družstiev v Dubnici nad Váhom. Táto najvyššia súťaž mladých atlétov sa pre nás skončila so strieborným koncom. Vo finále zvíťazili atléti zo športového gymnázia v Nitre o 19 bodov pred nami. Tretí boli atléti domácej Dubnice, ktorí na nás strácali viac ako 80 bodov. K tomu, aby sme zdolali svojho najväčšieho súpera, chýbal tento rok iba malý krôčik (zranenia dvoch kľúčových chlapcov, ale aj neúčasť niektorých chlapcov). Je to škoda, pretože družstvo bolo v tomto ročníku veľmi vyrovnané a silné.
Na záver by som chcel poďakovať všetkým chlapcom za vzornú reprezentáciu školy, mesta a regiónu a zaželať im do ďalších dní veľa úspechov v škole a v športe.

PaedDr. M. Bôžik,
vedúci atlet. krúžku