Turnaj prípraviek O pohár Bradla vyhral Bohemians Praha 1905

Autor: Viera Mikulčíková <vieramikulcikova(at)gmail.com>, Téma: 2009_11/12(november/december), Vydané dňa: 23. 12. 2009

pre zväčšenie kliknite na obrázokV sobotu 28. 11. 2009 usporiadal FK ŠVS Bradlan Brezová pod Bradlom v spolupráci s mestom Brezová pod Bradlom medzinárodný futbalový turnaj prípraviek (r. 1999 a mladší). V ŠH SOŠ M. R. Štefánika sa ho zúčastnilo osem kolektívov.
Vo výbornej futbalovej atmosfére odohralo každé družstvo za rozhodovania Ivana Noska a Viliama Hodora sedem pätnásťminútových zápasov (každý s každým). Zápasy boli pomerne vyrovnané, aj keď nad všetkými súpermi futbalovo vyčnievalo prvé družstvo hostí z Českej republiky – Bohemians Praha 1905 A. Na druhom mieste skončili nádeje FK AS Trenčín, tretí skončil Bohemians 1905 B, štvrtý Inter Bratislava. Na ďalších miestach sa umiestnili PFK Piešťany, FK ŠVS Brezová pod Bradlom, OFK Dunajská Lužná a MFK Stará Turá.
Okrem vyhodnotenia najúspešnejších kolektívov (ceny však dostali všetky družstvá) organizátori vyhodnocovali aj najlepších jednotlivcov. Najlepší hráč: Filip Malý (Bohemians B), najlepší brankár: Tomáš Hološka (Bradlan Brezová p. Br.), najlepší strelec: Patrik Zajac (AS Trenčín) – 6 gólov. Ocenenie si právom zaslúžilo aj jediné dievča medzi chlapcami – Miška Šišková z Piešťan. Trofeje odovzdávali bývalí výborní prvoligoví futbalisti: Jaroslav Masrna (trojnásobný majster ČSSR v drese Spartaka Trnava a Majster Európy do 21 rokov), Peter Gunda (známy z pôsobenia v Plastike Nitra, Sparte Praha i v Slovane Bratislava, ktorý donedávna hral aj vo farbách Bradlana Brezová) a Martin Sedláček (bývalý prvoligový brankár a dnes aj tréner brankárov v Brezovej pod Br.).
Vo veľmi silnej konkurencii sa nestratili ani domáci chlapci, ktorí odohrali veľmi dobré zápasy a chýbal im iba povestný kúsok športového šťastia. FK ŠVS Bradlan reprezentovali: Hološka Tomáš, Černák Zdenko, Bzdúšek Filip, Pagáč Erik, Tulák Lukáš, Neda Hasib, Galba Mário, Allina Patrik, Závodný Samuel, Adásek Denis, Križan Jakub, Borovský Daniel, Repta Adam, Pekník Lukáš. Tréner Nosko Pavel, asistent Nosko Radovan, vedúci Allina Miroslav.
Na tejto peknej akcii majú veľkú zásluhu všetci, čo sa väčšou či menšou mierou podieľali na jej vydarenom priebehu. Zvlášť treba vyzdvihnúť pánov Vladimíra Hološku, Pavla Noska a Martina Sedláčka. Vďaka patrí aj rodičom malých futbalistov a v neposlednom rade takmer tridsiatke sponzorov, ktorí tento turnaj podporili a zabezpečili ceny. Veríme, že každé družstvo si odnieslo domov iba príjemné spomienky a je prianím organizátorov, aby sa takýto kvalitný turnaj konal v Brezovej pod Bradlom každoročne.
Pozri www.fksvsbradlan.sk

Ľuboš Barbírik