2009_03(marec)

Slobodný nadovšetko

pre zväčšenie kliknite na obrázokpre zväčšenie kliknite na obrázokVšetko, čo nové vzniká, narodí sa, je predurčené na to, aby malo úspech. Na Brezovej vzniklo nové občianske združenie. Zoskupuje nadšencov jazdy na veľkých krásnych motorkách. To najzákladnejšie – kedy, prečo, načo vzniklo ozetko – som sa opýtala jeho hovorcu – Marcela Škorubu.

Tak, kedy ste sa narodili a ako sa voláte?


Náš motoklub bol oficiálne zaregistrovaný ako občianske združenie pod názvom Motoclub FREE SPIRIT dňa 26. 02. 2009. Pôvodne to bol len taký sen, ktorý sa dnes stal už realitou.
Marcel, my starí (blbí) Brezovania vieme iba po slovensky. Čo znamená free spirit?
Dlho sme vyberali vhodný názov, čo by nás dokonale vystihlo a zároveň oslovilo všetkých motorkárov v našom regióne. Nakoniec sme vybrali názov Free Spirit, čo znamená „Slobodný duch“. Toto presne vyjadruje to, že náš nezávislý motoklub je klubom slobodného ducha. Naši členovia vyznávajú pohodovú a bezpečnú jazdu. Túžime po vetre vo vlasoch, po poznaní a nových zážitkoch pri spoločných výjazdoch.
Čo je cieľom vášho občianskeho združenia?
Naším cieľom je združovať motorkárov bez obmedzenia kubatúry a značky motocykla, chceme organizovať rôzne motorkárske akcie, ako sú motozrazy a spoločné motovýjazdy, prípadne podieľať sa na organizácii vzdelávacích programov pre deti a mládež v oblasti motorizmu v našom regióne. Zároveň chceme svojím etickým správaním a svojou činnosťou reprezentovať myjavsko-brezovský región (tzv. kopaničiarsky).
Kto riadi združenie?
Motoklub riadi Klubová rada, ktorú tvoria zakladajúci členovia súčasne s prezidentom motoclubu. Táto rada rozhoduje o dôležitých veciach organizačného a technického charakteru. Každý člen motoklubu má právo podať akýkoľvek svoj návrh na prerokovanie, zároveň však má povinnosť dodržiavať už schválené a odsúhlasené návrhy.
Koľko a odkiaľ máte členov?
V súčasnej dobe máme 31 členov a 4 čestných členov, spolu 35 členov, z toho 10 dievčat. Naši členovia pochádzajú z Brezovej, Myjavy, Bukovca, Prietrže a z okolia.
Aké sú podmienky vstupu do vášho združenia?
Členom motoklubu sa môže stať každý, kto vlastní motorku. Prípadne, ak nevlastní motorku, ale je priateľom nášho aktívneho člena, alebo manželkou, či manželom člena, môže sa aj takto stať členom. Takýto člen je tzv. spolujazdcom. Členstvo vzniká súhlasom Klubovej rady.
Kedy a čím sa občanom Brezovej predstavíte prvýkrát?
1. mája organizujeme motoakciu spojenú s výjazdom pri príležitosti 90. výročia úmrtia M. R. Štefánika pod názvom Štefánikova spomienková jazda. Je to motozraz všetkých motorkárov, ktorí si chcú pripomenúť a uctiť generála Štefánika. V spolupráci s mestom Brezová sme pripravili bohatý program, ktorý bude na námestí vrátane povozenia detí na motorkách, autogramiády. Na záver akcie vo večerných hodinách organizujeme rockotéku v areáli futbalového štadiónu. Všetky podrobné informácie budú zverejnené na našej webovej stránke www.freespirit.sk
Vaše ďalšie plány na tento rok?
Samozrejme, že chceme zorganizovať v priebehu roka aj ďalšie akcie. Plánujeme napríklad akcie pre deti, ako MDD s Free Spiritom, ďalej možno sa podarí MOTO RETROFEST 2009 (hľadáme však vhodný priestor). Ako motoklub sa chceme zúčastňovať rôznych motoakcií na Slovensku a v zahraničí. V našich hlavách je veľa plánov, záleží len na nás, či sa nám všetko podarí zrealizovať. Budeme sa však určite snažiť.

Marcel, ďakujem za odpovede a držím združeniu palce, aby ste mohli plniť svoje predsavzatia. Nech vám pri organizovaní podujatí vždy zostane pocit slobodný duchom.

VM

| Zverejnil: Viera Mikulčíková | Vydané dňa 22. 04. 2009 | 3972 x prečítané | Počet komentárov: 0 | Pridať komentár | Informačný e-mailVytlačiť článok
Čitatelia

Užívateľské meno:

Heslo:
Registrácia nového čitateľa!

Vyhľadávanie

Vyhľadať textRozšírené vyhľadávanie
<<  Február  >>
PoUtStŠtPiSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28      

www stránky mesta Novinky spod Bradla - internetová podoba mesačníka mesta Brezová pod Bradlom
Vydáva MsÚ Brezová pod Bradlom. Redakcia: MsÚ, Nám. M. R. Štefánika 1, 906 13 Brezová pod Bradlom, e-mail: mesto@brezova.sk. Redakčná rada: A. Fedorová, J. Kazičková, T. Malková, J. Reptová. Zodpovedná redaktorka: G. Plačková, tel.: +421 915 878 004. Redakcia si vyhradzuje právo príspevky skrátiť, redakčne upraviť, neuverejniť. Zodpovednosť za obsah písomných a fotografických materiálov nesú autori. Vydavateľ nezaručuje pravdivosť informácií obsiahutých v platenej inzercii. Evidenčné číslo periodickej tlače: EV 2892/09. Uzávierka posledný deň v každom mesiaci.
Táto web stránka bola vytvorená prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Názvy programových produktov, firiem a pod., použité na tejto stránke, môžu byť ochrannými známkami príslušných vlastníkov.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server