2007_11(dvojčíslo)

11/17/2007 Key West, Florida, USA

„Prídu mladí čistí, spláchnu červy, hlísty. Hlas ľudu, hlas Boží, už sa všade množí.“

Vážená pani primátorka,

srdečne Vás pozdravujem a prajem Vám veľa sily a zdravia vo Vašej kariére a tiež i v osobnom živote. Vopred sa Vám ospravedlňujem za gramatické a štylistické chyby v tomto liste, ale píšem ho v anglickej verzii systému Windows a ten má dosť problémov so slovenským jazykom, avšak myšlienku a obsah zachováva.

Dlho sa Vám chystám napísať, ale za posledné obdobie, čo čítam na internetových stránkach nášho mesta, mi nedalo nenapísať Vám práve v tento čas.
Veľmi ma mrzí, ako sa niektoré individuá presadzujú a prezentujú. Zlatý kliniec programu je petícia za Vaše odvolanie. Možno si niekto niekde povie, že prečo sa mám ja k tomu vyjadrovať, veď žijem v USA, ale mnohí by aj zabudli na to, že i ja svoje mesto milujem a aj ja som „z toho plota kôl“ a tak mám právo sa vyjadriť.
Mnoho vecí ma zarazilo, ba prekvapilo. Ako huby po daždi v našom meste vyrástlo plno skrytých talentov. Hemží sa to tu u nás samým právnikom, zákonodarcom, politológom, prognostikom, bojovníkom za demokraciu a neviem kadejakým iným tovarom...
Nehovorím, že všetci títo ľudia majú zlé nápady. Nie, to netvrdím, a nikdy som to netvrdil. Skôr ma fascinuje forma, akou prezentujú svoje názory.
Koľko len zloby a pýchy sa berie v obyvateľoch nášho mesta. Koľko ľudí sa odvoláva na tradície a silu Brezovanov. Koľko len ľudí Vás znevažuje a pľuje jed. Koľko ďalších len od závisti a arogancie nahovára blížnych svojich bez objektivity a pravdy,  manipuluje s nimi, aby súhlasili s ich názormi a podpisovali petíciu. Áno, majú nato právo, právo ústavné, ale kde je právo morálne? Prečo všetci tí krikľúni a "všade bol a všetko videl" nekandidovali na post primátora nášho krásneho mesta? Každý mal možnosť. Starí Rimania hovorievali - Vox populi, vox dei – hlas ľudu, hlas boží. Zvolili Vás do funkcie legálne a podľa právoplatného práva.
Podľa mojich informácií ste začali „vymieňať šatník“ a „vyprašovať mole“, ktoré tam nerobili dobrotu. Mnoho ľudí prišlo o svoje teplé miesta a pozície, samozrejme, svoje výhody.
Môžem Vám povedať otvorene, ako občan, ktorý Brezovú pod Bradlom miluje nadovšetko, spravili ste to, čo ste cítili. A na Vašom mieste by som spravil to isté, čiže s Vašimi názormi a činmi sa stotožňujem.
Doba je iná. Zmenila sa a stále sa mení a osadenstvo, ktoré doteraz vládlo na našom úrade, nevládze a nestíha držať krok a viesť mesto do modernej éry. Ak sa totiž voľakto správa ako červ, potom nech sa nečuduje, že ho zašliapnu. Naše mesto potrebovalo pevnú ruku. Vidieť, že Vy ste mu ju dali.
Srdce ma bolí, keď Vás osočujú a vyhrážajú sa Vám. Také reči ako „na právničku paragrafmi“ a vulgarizmy, ktorými Vás častujú, svedčia o ješitnosti a neschopnosti priznať si porážku. Vy ste bola asi prvá osoba, ktorá zlikvidovala pyšné klany, ktoré mali niektoré veľmi málo spoločné s Brezovou a Vy ste bola prvá, ktorá našla odvahu konať.
Šedým eminenciám v zákulisí tejto špinavej hry veľmi vyhovovalo poťahovať za motúziky a riadiť kroky bábky – bývalého pána primátora, nebudem menovať, to už nie je podstatné.
Ak si pozriete príspevky niektorých prispievateľov (vraj mnohých), ktorí idú proti Vám, štylisticky aj gramaticky s veľkou pravdepodobnosťou ide o tých istých ľudí, pod inými prihlasovacími menami.
Nebudem to viac komentovať. Ak sa niekto vyžíva v ohováraniach a preklínaniach, nech má radosť. Veľa Brezovanov o sebe dáva najavo, akí sú kresťania. Sedávajú v prvých laviciach, a len čo vyjdú z chrámu Božieho, pľujú a sejú jed.  Brezová má krásne kroje, zvyky, tradície a tieto ohovárania a zámerné zavádzania patria tiež asi k miestnemu folklóru. Neokrášľujem sa, ani sa nehrám na nosiča absolútnej pravdy. Píšem a robím to, čo cítim.
Všetci sa pýtajú, čo mesto spraví pre svojich občanov, ale kto príde za Vami spýtať sa: Pani primátorka, čo môžem spraviť pre svoje mesto ja? Ani jeden. Vyhadzujú Vám na oči rodinkárstvo, že ste si dosadila svojich. Ja som z biznisu a aj zo života naučený tak, že pokiaľ má skupina ľudí pracovať efektívne a racionálne, je potrebné, aby dotyčné osoby pracovali na rovnakej úrovni, a tým vytvárali vhodnú atmosféru spoločného budovania vytýčeného cieľa. Ja to poznám tiež a veľmi dobre viem, o čom hovorím. Keď som prišiel sem na Key West a dostal svoju pozíciu, bolo mi až do plaču. Bol som vhodený do hlbokej vody plnej dravých rýb.
Dali mi len spisy do ruky, ukázali kanceláriu a hotovo – rob, ako vieš. Ak nato máš, prežiješ, ak nie, vyletíš. Pracujem s ľuďmi rôznych národností. Mám tu ľudí z Haiti, Kuby, Slovenska, Čiech, Poľska, Američanov, Brazílčanov. A tiež som spravil čistky. A kvôli čomu? Kvôli tomu, aby som zachránil myšlienku, kvôli ktorej som sem prišiel a ktorej som zasvätil 2 roky svojho života. A úspech nenechal na seba dlho čakať. Ako som to všetko potriedil a poprepúšťal, ihneď som získal autoritu a vážnosť. A to museli odísť ľudia, ktorí tu pracovali 20 – 30 rokov, ktorí tu zostarli a ktorí tu pracovali celý život. Mnohí mi mohli byť starými rodičmi, ale obchod a realizácia plánov nepozná city. Hranice si treba vytýčiť, čo je pre niekoho kruté, ale pre tých, čo robia poctivo, pre tých to znamená odmenu za ich prácu, vytrvalosť a lojálnosť. A ľudia si vážia prácu a tiež na pracovisku sa naše vzťahy zlepšili.
Neviem, kto raz povedal, že radšej prehrá boj za čosi, čo v budúcnosti zvíťazí, ako zvíťazí za čosi, čo v budúcnosti prehrá – tie slová sú veľmi múdre.
Preto nebojte sa stáť pevne na svojom poste. Zlé jazyky Vám neublížia, a neublížia Vám ani tie poldecákové reči z krčmy.
Stojte si za svojím a bráňte svoju pravdu a pravdu tých, ktorí Vás volili do posledného dychu. Nejde všetko spraviť a porobiť v našom meste a v jeho okolí ihneď. Ale lepšie je ísť pomaly, ako nikdy a lepšie začať teraz, ako nezačať vôbec.
Nech milosť nášho Hospodina usmerňuje Vaše kroky, nech Vás vedie a ochraňuje ruka Božia na Vašej tŕnistej ceste.
Verím a dúfam, že sa v blízkej budúcnosti s Vami stretnem a bude mi cťou, ak si nájdete na mňa čo i len 5 minút na krátky rozhovor. Bude mi cťou viesť dialóg s osobu, ktorá je tak statočná a neústupčivá, akou ste Vy, pani primátorka.
Takých ľudí je veľmi málo v dnešnej dobe. Iní za judášsky groš by predali aj svoju vlastnú mater.
Verte svojim ideálom a nápadom. A úspech sa dostaví. Nestrácajte svoju ľudskosť, empatiu a ženskú intuíciu, lebo pokúšania prichádzajú v rôznych formách. Verím, že všetko zvládnete, svoj boj za spravodlivosť vyhráte a tento hon na čarodejnice utíchne.
S úctou a pozdravom
                                                       Milan Komada ml.

PS: Každá pravda prechádza troma fázami. Najprv je zosmiešňovaná, potom násilne odporovaná a nakoniec prijatá za samozrejmú...

PS 2: Ak budete cítiť, že by sa tento list mal dakde uverejniť, máte môj súhlas. Ja sa za svoj názor nehanbím a nebojím.


[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasov: 4] 1 2 3 4 5
| Zverejnil: Matúš Valihora | Vydané dňa 21. 12. 2007 | 4110 x prečítané | Počet komentárov: 1 | Pridať komentár | Informačný e-mailTlačiť článok
Čitatelia

Užívateľské meno:

Heslo:
Registrácia nového čitateľa!

Vyhľadávanie

Vyhľadať textRozšírené vyhľadávanie
<<  September  >>
PoUtStŠtPiSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     

www stránky mesta Novinky spod Bradla - internetová podoba mesačníka mesta Brezová pod Bradlom
Vydáva MsÚ Brezová pod Bradlom. Redakcia: MsÚ, Nám. M. R. Štefánika 1, 906 13 Brezová pod Bradlom, e-mail: mesto@brezova.sk. Redakčná rada: A. Fedorová, J. Kazičková, T. Malková, J. Reptová. Zodpovedná redaktorka: G. Plačková, tel.: +421 915 878 004. Redakcia si vyhradzuje právo príspevky skrátiť, redakčne upraviť, neuverejniť. Zodpovednosť za obsah písomných a fotografických materiálov nesú autori. Vydavateľ nezaručuje pravdivosť informácií obsiahutých v platenej inzercii. Evidenčné číslo periodickej tlače: EV 2892/09. Uzávierka posledný deň v každom mesiaci.
Táto web stránka bola vytvorená prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Názvy programových produktov, firiem a pod., použité na tejto stránke, môžu byť ochrannými známkami príslušných vlastníkov.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server