2007_11(dvojčíslo)

Nádej stále žije

K existencii Združenej strednej školy M. R. Štefánika v Brezovej sa na stránkach Noviniek vyjadrujem už po tretí raz. Ak niekoho tým unavujem, ospravedlňujem sa. Stále pozorne sledujem udalosti vyvíjajúce sa okolo činnosti a existencie tejto školy. Niet divu. Veď pracoval som v nej od jej vzniku (pôvodne odborné učilište) vyše tridsať rokov. Stále mám na zreteli veľké úsilie ľudí, ktorí sa zaslúžili o jej vznik, hlavne bývalého riaditeľa Pružinárne a strojárne Ing. Juraja Reptu.

Sledujem aktivity, ktoré vyvíja primátorka Brezovej, niektorí členovia mestského zastupiteľstva, ako i vedenie Združenej strednej školy. Vážim si každú iniciatívu smerujúcu k zachovaniu školy, či už pochádza od jednotlivca, či kolektívu. Mali by sme si však uvedomiť, že v jednote je sila, a to hlavne zamestnanci tejto školy. Nie je dobré v danej situácii si vyčítať, čo kto chybne urobil, či nič neurobil, ale sústrediť sa na to podstatné a rozhodujúce, ktoré bude slúžiť nášmu cieľu – zachovaniu školy.
Som si vedomý, že tohtoročné uznesenie zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja, týkajúce sa existencie školy, radoví zamestnanci školy nemohli výrazne ovplyvniť. Myslím si však, že dobre premyslené a koordinované aktivity zamestnancov môžu byť podporným činom pre ľudí, ktorí sa snažia presadiť zachovanie strednej školy na Brezovej.

Ďuriš Jozef, Partizánska ul.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasov: 0] 1 2 3 4 5
| Zverejnil: Matúš Valihora | Vydané dňa 21. 12. 2007 | 2523 x prečítané | Počet komentárov: 0 | Pridať komentár | Informačný e-mailTlačiť článok | Zdroj: J. Ďuriš
Čitatelia

Užívateľské meno:

Heslo:
Registrácia nového čitateľa!

Vyhľadávanie

Vyhľadať textRozšírené vyhľadávanie
<<  September  >>
PoUtStŠtPiSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     

www stránky mesta Novinky spod Bradla - internetová podoba mesačníka mesta Brezová pod Bradlom
Vydáva MsÚ Brezová pod Bradlom. Redakcia: MsÚ, Nám. M. R. Štefánika 1, 906 13 Brezová pod Bradlom, e-mail: mesto@brezova.sk. Redakčná rada: A. Fedorová, J. Kazičková, T. Malková, J. Reptová. Zodpovedná redaktorka: G. Plačková, tel.: +421 915 878 004. Redakcia si vyhradzuje právo príspevky skrátiť, redakčne upraviť, neuverejniť. Zodpovednosť za obsah písomných a fotografických materiálov nesú autori. Vydavateľ nezaručuje pravdivosť informácií obsiahutých v platenej inzercii. Evidenčné číslo periodickej tlače: EV 2892/09. Uzávierka posledný deň v každom mesiaci.
Táto web stránka bola vytvorená prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Názvy programových produktov, firiem a pod., použité na tejto stránke, môžu byť ochrannými známkami príslušných vlastníkov.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server